Illustrative Math Grade 7 Unit 1 Practice 12
star
star
star
star
star
Last updated about 4 years ago
8 questions
Note from the author:
Illustrative Math Grade 7 Unit 1 Practice 12

1
Refer back to your measurement chart to determine which lengths would be appropriate.
Refer back to your measurement chart to determine which lengths would be appropriate.
1
1
Choose two answers.
Choose two answers.
1

1
$1.25 per bottle . How much for 10 bottles?
$1.25 per bottle . How much for 10 bottles?
1
$1.25 per bottle . How much for 20 bottles?
$1.25 per bottle . How much for 20 bottles?
1
$1.25 per bottle . How much for 50 bottles?
$1.25 per bottle . How much for 50 bottles?
1