Addition Test

Last updated about 6 years ago
12 questions
3

If I buy cookies for $14 and I give 15 cookies for my family How much cookies did give to my family?

3

The Pizza Hut gift cad cost $22 and the food4less gift card cost $33 What is the total?

3

$33+$33

3

$33+$33

3

If I buy 56 Fruit and puppy eat 23 Fruits What is the number?

3

What is 44+55 find the answer

3

76 cookies +25 cookies

3

45 miles+66 miles

3

56 visitors +23 visitors

3

34 dogs + 56 dogs

3

43 boys+ 25 girls

3

What is 88+88