5.2 EP 2
star
star
star
star
star
Last updated 11 months ago
7 questions

1
How much money does he pay for renting the room?
How much money does he pay for renting the room?

1
Cereal A costs _______ per ounce.
Cereal A costs _______ per ounce.
1
Cereal B costs _______ per ounce. (Be sure to round to two decimal places for money).
Cereal B costs _______ per ounce. (Be sure to round to two decimal places for money).
1
Which cereal is the better buy?
Which cereal is the better buy?
1
How much does it cost to rent a car for 3 weekdays?
How much does it cost to rent a car for 3 weekdays?
1
How much does it cost to rent a car on Tuesday, and keep it for one week? (Your calculations should include Tuesday - Monday).
How much does it cost to rent a car on Tuesday, and keep it for one week? (Your calculations should include Tuesday - Monday).
1
Should Mr. Williams rent with the local car rental company (prices in table) OR Shine Car Rental Company (price in #7)?
Should Mr. Williams rent with the local car rental company (prices in table) OR Shine Car Rental Company (price in #7)?