Textbook pg. 243-246 (evens)
star
star
star
star
star
Last updated almost 6 years ago
24 questions

1
1
1
Write your answer like this: $4/bag
Write your answer like this: $4/bag
1
1
Which is a better buy?
Which is a better buy?
1
Explain.
Explain.
1
1
1

1
Is it proportional?
Is it proportional?
1
At this rate, how much would she pay for 40 party favors?
At this rate, how much would she pay for 40 party favors?
1
For 60 party favors?
For 60 party favors?

1
Determine whether the cost is proportional to the number of lessons by graphing the ordered pairs on the coordinate plane.
Determine whether the cost is proportional to the number of lessons by graphing the ordered pairs on the coordinate plane.
1
1
Explain your reasoning.
Explain your reasoning.
1
1
1
1
Find the actual length of the Renaissance gallery.
Find the actual length of the Renaissance gallery.
1

1
1
1
1