Module 4, Lesson 18 Exit Ticket

Last updated over 5 years ago
3 questions
Note from the author:
Module 4, lesson 18 (5th grade)
1

Multiply using fraction form and unit form. Check your answer by counting the decimal places.
3.3 x 0.14

1

Carolyn buys 1.2 pounds of chicken breast. If each pound of chicken breast costs $3.70, how much will she pay for the chicken breast?

1

Solve using fraction form: 3.2 x 1.4