2020.09.15 GR5 Math GR5 U2 CFA #1 Multiplying Decimals 5.3E
star
star
star
star
star
Last updated 2 months ago
4 questions
1
Denise spent $3.45 on snacks every day for 11 days. What is the amount of money Denise spent on these amounts?
Denise spent $3.45 on snacks every day for 11 days. What is the amount of money Denise spent on these amounts?
1
Sabrina used 8.4 yards of fabric to make a tablecloth. The material cost $3.15 per yard. How much did the fabric for the tablecloth cost?
Sabrina used 8.4 yards of fabric to make a tablecloth. The material cost $3.15 per yard. How much did the fabric for the tablecloth cost?
1
Susie walks one mile in 17.6 minutes. How long will it take Susie to walk 3.5 miles?
Susie walks one mile in 17.6 minutes. How long will it take Susie to walk 3.5 miles?
1
The table shows the prices of 4 different brands of cereal Ramey bought for her daycare center.
Ramey bought 4 boxes of Brand X cereal. How much money did Ramey spend on cereal?
The table shows the prices of 4 different brands of cereal Ramey bought for her daycare center.
Ramey bought 4 boxes of Brand X cereal. How much money did Ramey spend on cereal?