unit 3 check in kms
star
star
star
star
star
Last updated about 5 years ago
11 questions
1
Solve: include variable in answer (variable=number with no spaces)
Solve: include variable in answer (variable=number with no spaces)
1
Solve: include variable in answer (variable=number with no spaces)
Solve: include variable in answer (variable=number with no spaces)
1
Solve: include variable in answer (variable=number with no spaces)
Solve: include variable in answer (variable=number with no spaces)
1
Solve: include variable in answer: (variable=number with no spaces)
Solve: include variable in answer: (variable=number with no spaces)
1
What percent of 300 is 126? (on paper write an equation or proportion to solve). Just type the number answer with % symbol (no variable)
What percent of 300 is 126? (on paper write an equation or proportion to solve). Just type the number answer with % symbol (no variable)
1
35% of what number is 39.9 (on paper write an equation or proportion to solve). Just type the number answer (no variable)
35% of what number is 39.9 (on paper write an equation or proportion to solve). Just type the number answer (no variable)
1
Solve the following equation for the indicated variable (no spaces in between as you type your answer)
Solve the following equation for the indicated variable (no spaces in between as you type your answer)
1
Solve:
Solve:
1
Solve:
Solve:
1
Flour costs $10.74 for 3 pounds. Find the unit rate in cost per pound. Use a proportion to solve. (no spaces as you write your answer)
Flour costs $10.74 for 3 pounds. Find the unit rate in cost per pound. Use a proportion to solve. (no spaces as you write your answer)
0
Check all that apply
Check all that apply