Unit 4 Level 2 Assessment

Last updated about 5 years ago
6 questions
1

Solve the equation below and show all your work.

1

Solve the equation below and show all your work.

1

Solve the equation below and show all your work.

1

Solve the equation below and show all your work.

1

Which equation below would be written to express the following scenario?

Ameila decided to buy lunch today where she bought breadsticks and pizza. The pizza cost $10.50 and each breadstick cost $0.75. If Amelia's total cost was $13.50, determine how many breadsticks Amelia purchased.

1

Use your equation from #5 to answer the problem below. Show all your work!

Ameila decided to buy lunch today where she bought breadsticks and pizza. The pizza cost $10.50 and each breadstick cost $0.75. If Amelia's total cost was $13.50, determine how many breadsticks Amelia purchased.