Swun Math U4 L8 HW
star
star
star
star
star
Last updated about 5 years ago
6 questions
1
School lunches cost $14.50 per week. How much would 3.5 weeks of lunches cost?
School lunches cost $14.50 per week. How much would 3.5 weeks of lunches cost?
1
2.8 x 3.1
2.8 x 3.1
1
A student earns $5.30 per hour for gardening. If she worked 18 hours this month, then how much did she earn?
A student earns $5.30 per hour for gardening. If she worked 18 hours this month, then how much did she earn?
1
5.67 x 1.2
5.67 x 1.2
1
Nica's car travels 19.7 miles for every gallon of gasoline she puts into the gas tank of her car. If she is able to put in 8.2 gallons of gasoline into her tank, how far will she be able to travel?
Nica's car travels 19.7 miles for every gallon of gasoline she puts into the gas tank of her car. If she is able to put in 8.2 gallons of gasoline into her tank, how far will she be able to travel?
1
7.4 x 3.1
7.4 x 3.1