VIrtual Unit 4 Assessment Part 2

Last updated almost 5 years ago
8 questions
Note from the author:
Bridges Unit 4 Assessment Part 2
1

What decimal multiplication sentence does this model represent?

1
1
1
1

Lindsay wants to buy 76 Expo markers for her class. Each marker costs $1.39. How much money will she spend?

1

What division sentences does this model represent?

1

Michelle makes 346 necklaces and sells them for $14.00 each. How much money will she make if she sells all of the necklaces.

1

Judy wants to pour a large jar of sprinkles containing 48.72 ounces into 14 identical containers. How many ounces will be in each container?