Problem of the Day Word Problem Add/Multi
star
star
star
star
star
Last updated almost 5 years ago
1 question
1
Jayden needs to buy 5 notebooks for school. The cost of each notebook is $2. Jayden uses a coupon for $1 off the total purchase. How much does Jayden pay in all?
Jayden needs to buy 5 notebooks for school. The cost of each notebook is $2. Jayden uses a coupon for $1 off the total purchase. How much does Jayden pay in all?