Unit 4 Assessment: Multiplying & Dividing Whole Numbers and Decimals
star
star
star
star
star
Last updated almost 5 years ago
14 questions
2
78 x 97
78 x 97
2
36 x 42
36 x 42
2
234 x 86
234 x 86
1
1/4 of 36 is _____
1/4 of 36 is _____
1
0.25 x 36 is _____
0.25 x 36 is _____
1
25 x 36 is _____
25 x 36 is _____
1
16 x 20 = 32,000 ÷ 10
16 x 20 = 32,000 ÷ 10
1
Explain your answer from above (#7).
Explain your answer from above (#7).
1
640 x 25 = 16,000
640 x 25 = 16,000
1
Explain your answr from above (#9).
Explain your answr from above (#9).
2
The cost to make 19 pounds of fudge is ______________. Type your answer in the box to the right.
The cost to make 19 pounds of fudge is ______________. Type your answer in the box to the right.
2
Brandon can make ___________ pounds of fudge for $429.25. Type your answer in the box to the right.
Brandon can make ___________ pounds of fudge for $429.25. Type your answer in the box to the right.
1
Estimate the answer to 408 ÷ 24 and explain your thinking.
Estimate the answer to 408 ÷ 24 and explain your thinking.
2
Solve 408 ÷ 24.
Solve 408 ÷ 24.