712LRISM WS#16 (Green) Unit Rate
star
star
star
star
star
Last updated about 4 years ago
14 questions

1
Which option is the BEST?
Which option is the BEST?
1
Write the unit rate of the option you chose above.
Write your answer like:$1.23 per slice
Write the unit rate of the option you chose above.
Write your answer like:
$1.23 per slice
1
Which option is the BEST?
Which option is the BEST?
1
Write the unit rate of the option you chose above.
Write your answer like:$1.23 per oz
Write the unit rate of the option you chose above.
Write your answer like:
$1.23 per oz
1
Which option is the BEST?
Which option is the BEST?
1
Write the unit rate of the option you chose above.
Write your answer like:$1.23 per oz
Write the unit rate of the option you chose above.
Write your answer like:
$1.23 per oz
1
Which option is the BEST?
Which option is the BEST?
1
Write the unit rate of the option you chose above.
Write your answer like:$1.23 per lb
Write the unit rate of the option you chose above.
Write your answer like:
$1.23 per lb
1
Which option is the BEST?
Which option is the BEST?
1
Write the unit rate of the option you chose above.
Write your answer like:$1.23 per L
Write the unit rate of the option you chose above.
Write your answer like:
$1.23 per L
1
Find the unit rate for the price per game.Write your answer like:$1.23 per game
Find the unit rate for the price per game.
Write your answer like:
$1.23 per game
1
Find the unit rate for the miles per hour.Write your answer like:1 mph
Find the unit rate for the miles per hour.
Write your answer like:
1 mph
1
FInd the unit rate for the words per minute.Write your answer like:1 wpm
FInd the unit rate for the words per minute.
Write your answer like:
1 wpm
0
How do you feel you did on this assignment?
How do you feel you did on this assignment?