712LRISM WS#16 (Green) Unit Rate

Last updated about 4 years ago
14 questions
1

Which option is the BEST?

1

Write the unit rate of the option you chose above.

Write your answer like:
$1.23 per slice

1

Which option is the BEST?

1

Write the unit rate of the option you chose above.

Write your answer like:
$1.23 per oz

1

Which option is the BEST?

1

Write the unit rate of the option you chose above.

Write your answer like:
$1.23 per oz

1

Which option is the BEST?

1

Write the unit rate of the option you chose above.

Write your answer like:
$1.23 per lb

1

Which option is the BEST?

1

Write the unit rate of the option you chose above.

Write your answer like:
$1.23 per L

1

Find the unit rate for the price per game.
Write your answer like:
$1.23 per game

1

Find the unit rate for the miles per hour.
Write your answer like:
1 mph

1

FInd the unit rate for the words per minute.
Write your answer like:
1 wpm

0

How do you feel you did on this assignment?