5.5 Student Lesson

Last updated over 3 years ago
12 questions
1

____ weeks

1

____ miles

1

____ snaps (1 after your break even point)

1

Answer cost of calculators,cost of protractors. $3.20,$2.00

1

Answer in dollars family A,Family B i.e. $300,$5000

1

__ youth tickets

1

Answer cost of ice cream,cost of strawberries. $x.xx, x.xx

1

answer J series,K series i.e. 4,5

1

__ hours.

1
1

Answer in dollars $xxx.xx

1

Disagree; it is okay to have the same _______ for different inputs as it would create horizontal line which passes the vertical line test.