Math 2/17/22
star
star
star
star
star
Last updated almost 4 years ago
4 questions
Required
1
When multiplying decimals, I must line up the decimals.
When multiplying decimals, I must line up the decimals.
Required
1
.125 x 9 =
.125 x 9 =
Required
1
Brooke bought a box of ice cream sandwiches. There were 8 sandwiches in the box. Each ice cream sandwich cost $0.46. How much did Brooke spend?
Brooke bought a box of ice cream sandwiches. There were 8 sandwiches in the box. Each ice cream sandwich cost $0.46. How much did Brooke spend?
Required
1
James filled up his car with 12 gallons of gas. If each gallon cost $2.59, how much did it cost James to fill up his car?
James filled up his car with 12 gallons of gas. If each gallon cost $2.59, how much did it cost James to fill up his car?