Do Now - 10/28/22 AAC
star
star
star
star
star
Last updated almost 3 years ago
1 question
Required
1
A store sells snickers bars for $1.25 each, and beef teriyaki jerky for $11.99 each. Ms. Green Hair Lopez is buying three beef teriyaki jerky's and x number of snickers bars.
Write an equation that can be used to find y the total cost that Ms. Lopez will pay.
A store sells snickers bars for $1.25 each, and beef teriyaki jerky for $11.99 each. Ms. Green Hair Lopez is buying three beef teriyaki jerky's and x number of snickers bars.
Write an equation that can be used to find y the total cost that Ms. Lopez will pay.