Unit 3 Study Guide

Last updated over 1 year ago
28 questions
1
_______ per pound_______
1
_______ pull-ups per minute
1
_______ inches
1
Yvonne would save _______
1
_______ gallons per second
1
1
_______ miles per minute
1
_______ ounces
1
_______ meters
1
_______ inches
1
_______ milliliters
1
a. Celine jogged _______ miles
b. Lucca jogged _______ more miles in an hour
1
a. cost is _______ per pound
b. c=_______ p
c. cost _______
1
_______ are not shaded
1
_______ is covered by rug
1
a. _______
b. _______ round to tenths
c. _______
d. _______
1
fraction _______
decimal _______
1
percent _______
decimal _______
1
fraction _______
percent _______
1
percent _______ round to whole percent
decimal _______ round to hundredths place
1
percent _______
decimal _______
1
_______ total students
1
_______ percent - round to the nearest whole percent
1
tip: _______
1
sell for _______
1
_______ water
1
_______ total students
1

Upload pictures of your work pages