Unit 2 Lesson 8 How Much for One?
star
star
star
star
star
Last updated about 2 years ago
15 questions

1
1
1
1
one pound
one pound
1
two pounds
two pounds
1
three pounds
three pounds
1
5 movie ticket cost?
5 movie ticket cost?
1
11 movie tickets cost?
11 movie tickets cost?
1
How much per egg?
How much per egg?
1
How much per pound?
How much per pound?
1
Cost per roll?
Cost per roll?
1
Cost per apple?
Cost per apple?

1
Describe the taste.
Describe the taste.
1
Which ingredient should Kiran change so it tastes the same
Which ingredient should Kiran change so it tastes the same
1
BONUS CHALLENGE QUESTION What is the surface area of the stages?
BONUS CHALLENGE QUESTION What is the surface area of the stages?