Unit 2 Lesson 12 - Math Cool Down - 10/27/2023
star
star
star
star
star
Last updated over 1 year ago
2 questions
2
A shop sells bagels for $5 per dozen.At this rate, how much would 6 bagels cost?
A shop sells bagels for $5 per dozen.
At this rate, how much would 6 bagels cost?
2
How many bagels can you buy for $50?
How many bagels can you buy for $50?