Unit 3 Lesson 6 - Math Cool Down - 11/14/2023

Last updated over 1 year ago
2 questions
Required
2

Two pounds of grapes cost $6.

1. Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

Required
2

Explain the meaning of each of the numbers you found.