Unit 3 Lesson 6 - Math Cool Down - 11/14/2023
star
star
star
star
star
Last updated over 1 year ago
2 questions
Required
2
Two pounds of grapes cost $6.
1. Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.
Two pounds of grapes cost $6.
1. Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.
Required
2
Explain the meaning of each of the numbers you found.
Explain the meaning of each of the numbers you found.