Smart Shopping - Unit Rates and Rounding
star
star
star
star
star
Last updated 11 months ago
8 questions

2
_______ Cost per pound for pumpkin at Conklin Farms?
_______ Cost per pound for pumpkin at Home Depot?
1
Which is the better buy?
Which is the better buy?

2
_______ Cost per box at Target?
_______ Cost per box at Walmart?
1
Which is the better buy?
Which is the better buy?

2
_______ Cost per nugget at McDonald's?
_______ Cost per nugget at Chic Fil A?
1
Which is the better buy?
Which is the better buy?

2
_______ Cost per ounce at Amazon?
_______ Cost per ounce at ShopRite?
1
Which is the better buy?
Which is the better buy?
