*Smart Shopping - Unit Rates and Rounding

Last updated 11 months ago
12 questions
1
_______ Cost per pound for pumpkin at Conklin Farms?
1
_______ Cost per pound for pumpkin at Home Depot?
1

Which is the better buy?

1
_______ Cost per box at Target?
1
_______ Cost per box at Walmart?
1

Which is the better buy?

1
_______ Cost per nugget at McDonald's?
1
_______ Cost per nugget at Chic Fil A?
1

Which is the better buy?

1
_______ Cost per ounce at Amazon?
1
_______ Cost per ounce at ShopRite?
1

Which is the better buy?