745LRIS WS #19 (Salmon) Find Unit Rate
star
star
star
star
star
Last updated about 1 year ago
33 questions

1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
Which is the better buy?
Which is the better buy?
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
Which is the better buy?
Which is the better buy?
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
Which is the better buy?
Which is the better buy?
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
Which is the Better Buy?
Which is the Better Buy?
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
Which is the better buy?
Which is the better buy?
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
Which is the Better Buy?
Which is the Better Buy?
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
Which is the Better Buy?
Which is the Better Buy?
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
What is the price per unit? Write answer like:
What is the price per unit? Write answer like:
1
Which is the Better Buy?
Which is the Better Buy?

1
Find the unit rate.Write answer like: 12 mph
Find the unit rate.
Write answer like: 12 mph
1
Find the unit rate. Round your answer to the nearest tenth.Write answer like: 1.2 min/mile
Find the unit rate. Round your answer to the nearest tenth.
Write answer like: 1.2 min/mile
1
How many GRAMS of fat are there for every CUP of tuna?Write answer like:
How many GRAMS of fat are there for every CUP of tuna?
Write answer like:
1
How many CUPS of tuna are there for every GRAM of fat?Write answer like:
How many CUPS of tuna are there for every GRAM of fat?
Write answer like:
1
What is the download rate in Megabytes per Minute?Write answer like:
What is the download rate in Megabytes per Minute?
Write answer like:
1
How far does the liquid iron travel in 1 day?Write answer like: 123 ft
How far does the liquid iron travel in 1 day?
Write answer like: 123 ft
0
I will know I am successful when:*I can find a unit rate and use it to determine the better buy.
I will know I am successful when:
*I can find a unit rate and use it to determine the better buy.