Unit 1 Assessment A - Ready Math
star
star
star
star
star
Last updated over 7 years ago
34 questions

1
1
1

1
1
1
1
1
1
2

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
How many gallons of milk did the bakery use during the week?
How many gallons of milk did the bakery use during the week?
1
Explain how you found your answer.
Explain how you found your answer.

1
1
1
1
1

1
SMALL bag ratio of price to pounds:
SMALL bag ratio of price to pounds:
1
LARGE bag ratio of price to pounds:
LARGE bag ratio of price to pounds:
1
SMALL bag unit rate:
SMALL bag unit rate:
1
LARGE bag unit rate:
LARGE bag unit rate:
1
Which type of bag is the better buy?
Which type of bag is the better buy?
0
Explain.
Explain.